Příprava na testy

Co jsi dnes cvičil(a) TY?
Odpovědět
PetrS

Příprava na testy

Příspěvek od PetrS » stř 07. zář 2022 10:08:04

Zdravím,
Jsem tady na fóru nový. Prosím o radu. Chystám se na fyzické testy, které se skládají z 10 disciplín (seznam níže). Mám na to něco málo přes půl roku. V současné době trénuji podle Simple & Sinister zhruba necelý rok. Aktuálně začínám pomalu přecházet z 24 kg KB na 32 kg. Také občas po odcvičení S&S cvičím floorpress se stejnou váhou kettlebell (ke cvičení benchpressu mám přístup bohužel jen cca 1x za týden) a někdy farmářskou chůzi se dvěma různými váhami KB (doma nemám dvě KB stejné váhy). Co se cviků u testu týče, zvládám 50 kliků, 12 shybů, 6 opakování na benchpress, 80 leh sedů. Potřeboval bych se posunout na cca 70 kliků, 20 shybů, alespoň 20 opakování na benchpress, 100 leh-sedů. Chtěl bych dále cvičit program Simple & Sinister, ale potřebuji se zlepšit v daných cvicích. Hledal jsem různé programy na shyby, kdy mi nejvíce vyhovuje Commando Pull up program (práce na směny). Pak mě zaujal program Hit the deck ke zvýšení maxima kliků (je ale časově náročnější a pokaždé mi nejspíš nevyjde odcvičit daný objem). Jako náhradu benchpressu mě napadlo cvičit floorpress s KB (k dispozici mám 16, 24, 32 kg). Dále potrebuji zařadit plavání a běh. V plánu mám 2x týdně běh a 2x týdně plavání, pokud mi to můj rozvrh dovolí.

Prosím o radu, jak to všechno rozumně nakombinovat a nepřetrénovat se. A zda jsou tyto programy vhodné či nikoliv. Případně nějaké další tipy.

Seznam cviků: leh-sed 2 minuty (ideálně 105 opakování, minimum 85), šplh na laně bez přírazu na čas (do 7 sekund), celomotorický test 2 minuty, shyby (ideálně 22 opakovaní, minimum 13), běh 3 km (do 12 minut), benchpress 50 kg (ideálně 30 opakování, minimum 20), kliky (ideálně 73 opakování, minimum 54), člunkový běh 4x10 metrů, překážková dráha (cca 7 minut), plavání 200 metrů.

Mezi cviky v rámci testu je zhruba 1-2 minuty pauza, kromě plavání.

P.S. Díky týmu KB5 za veškerou činnost a Pavlovi dále za práci na podcastu Semper Fortis. Bohužel jsem ještě neměl příležitost zúčastnit se nějakého semináře, o pravidelných lekcích nemluvě (Praha i ostatní města, kde je KB5 gym, jsou pro mě daleko). Ale hltám každý nový článek a jsem věrný posluchač podcastu. Díky!

Zdar a sílu!

PetrS

Victoria

Re: Příprava na testy

Příspěvek od Victoria » sob 12. lis 2022 21:27:11

Děkuji za informace

Odpovědět